Opis trasy pielgrzymki.

Trasa pielgrzymki wiedzie lokalnymi kaszubskimi drogami. Trudność trasy dostosowana jest do dzieci. Pomimo kilku podjazdów trasa w znacznej części prowadzi po równym lub zjazdami. Na trasie mamy wsparcie osoby kierującej ruchem podczas przejazdu przez ruchliwe ulice. Poza tymi miejscami poruszamy się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Na trasie zorganizowane są dwa przystanki po ok. 30 minut w celu odpoczynku. Na przystankach jest możliwość skorzystania z toalety. Na trasie pojedzie samochód z tyłu z bagażnikami rowerowymi. Kto będzie potrzebował wsparcia zostaje na poboczu i oczekuje na samochód. Powrót odbywa się autokarem a rowery ciężarówkami.

Do pobrania są trasy w wersji KML i GPX

 

Organizacja pielgrzymki

Pielgrzymka oficjalnie rozpoczyna się błogosławieństwem u stóp Matki Bożej Oliwskiej na placu przed Katedrą Oliwską o godzinie 9.15.
Tutaj rowery w kierunku Gdańska Osowy może zabrać ciężarówka. W Gdańsku Osowie spotykamy się na rowerach pod dworcem PKP. Osoby dla których lepszym miejscem rozpoczęcia pielgrzymki będzie Osowa mogą dojechać samodzielnie do dworca PKP na godzinę 10.00.

Rowerami docieramy do Sianowa ok godz. 16.00. W tym roku posiłek mamy przed Eucharystią, która będzie o godz 17.30.

Przystanki są w Czeczewie i Pomieczyńskiej Hucie.

 Warto zabrać ubrania na zmianę.Powrót autokarem ok 18.30-19.00.
Koszty pielgrzymki

Koszty udziału w pielgrzymce przedstawiają się następująco:

  • osoba dorosła (młodzież) – 35zł (38 zł z ubez. NNW)
  • dziecko 6-10 lat – 25zł (28 zł z ubez. NNW)
  • dziecko < 6 lat – bez

Opłaty zbieramy w Osowie przed startem pielgrzymki. Opłata jest dobrowolna.