Opis trasy pielgrzymki.

Trasa pielgrzymki wiedzie lokalnymi kaszubskimi drogami. Trudność trasy dostosowana jest do dzieci. Pomimo kilku podjazdów trasa w znacznej części prowadzi po równym lub zjazdami. Na trasie mamy wsparcie osoby kierującej ruchem podczas przejazdu przez ruchliwe ulice. Poza tymi miejscami poruszamy się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Na trasie zorganizowane są dwa przystanki po ok. 30 minut w celu odpoczynku. Na przystankach jest możliwość skorzystania z toalety. Na trasie za pielgrzymami pojedzie samochód wsparcie z bagażnikami rowerowymi. Kto będzie potrzebował pomocy zostaje na poboczu i oczekuje na samochód. Powrót odbywa się autokarem a rowery ciężarówką.

Do pobrania są trasy w wersji KML i GPX

 

Organizacja pielgrzymki

Pielgrzymka oficjalnie rozpoczyna się błogosławieństwem u stóp Matki Bożej Oliwskiej na placu przed Katedrą Oliwską o godzinie 8:15.
Tutaj rowery w kierunku Gdańska Osowy może zabrać ciężarówka. W Gdańsku Osowie spotykamy się na rowerach pod dworcem PKP. Osoby, dla których lepszym miejscem rozpoczęcia pielgrzymki będzie Osowa, mogą dojechać samodzielnie do dworca PKP na godzinę 9:00.

Rowerami docieramy do Sianowa ok godz. 14:40. Eucharystia o godzinie 15:00, a posiłek ok 16. Po obiedzie krótka agapa nad jeziorem lub zabawy dla dzieci na placu.

Przystanki podczas podczas pielgrzymki zaplanowane są w Czeczewie oraz Sianowskiej Hucie.

Warto zabrać ubrania do przebrania. Powrót autokarem ok 18:30-19:00.
Koszty pielgrzymki

Koszty udziału w pielgrzymce przedstawiają się następująco:

  • osoba dorosła (młodzież) – 42zł (46 zł z ubez. NNW)
  • dziecko 6-10 lat – 37zł (41 zł z ubez. NNW)
  • dziecko < 6 lat – bez

Opłaty zbieramy w Osowie przed startem pielgrzymki. Opłata jest dobrowolna.